Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

AmbuRespi w szpitalu na Unii Lubelskiej w Szczecinie

Zespół pod kierownictwem pani docent Joanny Sołek – Pastuszki z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie działający przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie, testuje oraz pomaga nam udoskonalić urządzenie AmbuRespi. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak profesjonalnymi i otwartymi na nowe rozwiązania lekarzami.


Na zdjęciu pani dr hab. n. med. Joanna Sołek-Pastuszka oraz dr n. med. Artur Pudło.

obrazek


Spotkanie ze strażakami z KPPSP w Policach

Kolejne owocne spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, w trakcie którego zaprezentowaliśmy udoskonaloną (zgodnie z wcześniejszymi sugestiami strażaków) wersję AmbuRespi, za nami. Podczas przeprowadzonych wspólnie testów udało nam się również wyznaczyć następne kierunki modyfikacji urządzenia, tak żeby coraz lepiej spełniało wymagania stawiane mu przez służby ratownicze.

obrazek obrazek obrazek obrazekobrazek  obrazek




Pozytywna opinia Komisji Bioetycznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie

Uchwałą Nr 07-1/KB/VII/2021 z dnia 31 sierpnia 2021 roku Komisja Bioetyczna Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie postanowiła zaopiniować (w formie promesy) projekt pn. "Akumulatorowe, automatyczne urządzenie wspomagające proces resuscytacji pacjentów z niewydolnością oddechową, uciskające worek rozprężny / AmbuRespi" pozytywnie. Głosowanie ws. zatwierdzenia promesy odbędzie się na najbliższym posiedzeniu KBOIL w Szczecinie.


Kolejne owocne spotkanie ze strażakami z KPPSP w Policach

W ramach spotkania ze strażakami z KPPSP w Policach przekazano nową wersję urządzenia AmbuRespi do kolejnego cyklu testów. Wymieniono się doświadczeniem oraz uwagami dotyczącymi jego obsługi. Dziękujemy również za wszelkie sugestie, dzięki którym AmbuRespi będzie jeszcze lepiej dostosowany do pracy różnych warunkach. 


obrazek obrazek obrazek